İslami Sohbet Odaları

İslami Sohbet Odaları

159 0 admin
Genel Sohbet 14 Şubat 2021, Pazar

İslami Sohbet Odaları

İslami Sohbet Siteleri,İslami Chat Odaları,İslami Chat Siteleri,Müslümanlar Sohbet,Müslümanlar Chat,İslami Sohbet Odaları,mızdan öncelikle sitelerimize katılan ziyaretçilerimizin ve dünyada yaşayan tüm müslüman aleminin Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerisine alan, dini duygularımızın yoğunluk kazandığı; merhamet, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin en üst noktaya ulaştığı zamanlardır.Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin mübarek üç aylarını kutluyorum.

Türkiye,de ve diğer ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarımıza yönelik sunmuş olduğumuz arkadaşlık sohbet chat sitelerimizde her gün site tanıtımlarımızı ve sanal ortamlarda yaşanılan gündelik olayları ele alarak bu doğrultuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgi sahibi yaptık bugün ise konu başlığımızın gereği ve içinde bulunduğumuz mübarek üç ayların başladığı şu günlerde kısada olsa dini konuyu ele almayı uygun gördük.

Bütün insanlar Allah’ın kulları; Allah ise, onların yegane halikı, sahibi ve ma’bududur. Sonunda dönüş yalnız O’na olacaktır. İşte İnsan,­ların teslimiyet içinde Allah’a yönelerek, O’na tazim ve tebcilde, dua ve münacatda bulunmalarına “ibadet” adı verilmiştir.İbadet etmekte bizim için birçok faydalar olduğu da bir gerçektir. İbadet, Allah’a kulluk etmek, O’na itaat etmek, O’nun huzurunda her türlü inkar ve isyandan uzaklaşıp O’na boyun eğmektir. İbadet, kulun, kendisini yaratana karşı saygı ve tazimidir. Kula yaratıcısı tarafından yüklenilmiş aslî bir görevdir
İbadetler, insanın ruhunu yüceltir, onu kötülüklerden arındırır. İbadetler, imanın kalpte kök salmasını sağlar. Çünkü ibadetler imanın yaşanması ve tadına varılması demektir. Kur’an-ı Kerim’de birçok ayette iman ile salih amel birlikte zikredilmektedir. İman etmek insanı salih ameller işlemeye sevk eder, ibadetler de imanı kuvvetlendirir.

İslam dininin esas prensiplerine göre ise, dürüst ve mes’ut bir ha­yatın esası; aklın, nefis ve amelin ıslah edilmesine dayanır.
İslâm dini, mutlak kemalle muttasıf olan tek bir Allah’a îman inancını, insan aklını putperestlik zulmetinden temizleyen, hayal ve hüs­rana düşüren hurafe ve sapıklıklardan kurtaran bir esas olarak kabul etmiştir.
İslâm dini ibadeti, nefisleri ve yapılan işleri (amelleri) kötülük ve günahlardan temizleyen ve insanları kemale ulaştıran bir vasıta kıl­mıştır. Bunun için de İslam, ibadeti öyle esaslar üzerine bina etmiştir ki cevheri (özü) muhafaza edilerek, güzel bir şekilde ve devamlı olarak ya­pıldığı takdirde, beklenen neticeyi mutlaka temin eder.
İslamiyet ibadeti, vasıta ve mutavassıtlara muhtaç olmaktan kurtardığı gibi, muayyen bir mekanda yapılması şartından da kurtar­mıştır. Bu sebeple, ev olsun bahçe olsun, arsa veya tarla olsun, veya deniz­de seyreden kayık veya vapur olsun, veya ibadet için tahsis edilen Cami, mescid olsun, her yer İslam nazarında Allah’a ibadet etmeğe elverişlidir. İnsan her yerde Rabbine teveccüh ederek, ibadet edebilir ve kalbini O’na bağlayabilir.

 

İslami Sohbet Odaları

Siteye Giriş İçin Tıkla

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir