Kıbrıs Sohbet Siteleri

Kıbrıs Sohbet Siteleri

110 0 admin
Chat Genel 17 Şubat 2021, Çarşamba

Kıbrıs Sohbet Siteleri

KKTC Sohbet Siteleri,Cyprus Sohbet,Kıbrıs Sohbet Odaları,Kıbrıs Chat Siteleri,Kıbrıs Sohbet Siteleri,Kıbrıs Arkadaşlık Siteleri,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘nde yaşayan dilimizden anlayan Kıbrıs halkına ve orada Yaşayan Türk vatandaşlarımıza Türkiye Cumhuriyetine ait sohbet chat sitelerimiz arkadaşlık ve sohbet hizmetleri sunmakta.

Yavru vatan Kıbrıs Türk vatandaşlarının özellikle üniversite öğrencilerinin en yoğun olduğu ülke,Kıbrıs halkından pek bir bilgim yok herhalde Türkiye ile içli dışlı olan bir ülke olmasından dolayı ve Türklerin orada kalabalık bir nüfusa sahip olmasından dolayı dilimizden anladıklarını tahmin ediyorum.

Yanlış tahmin etmişim Kıbrıs’ın resmi dili zaten Türkçe imiş bunu,da öğrenmiş oldum güzel dilimizin bir olması demek,ki Sohbet chat sitelerimize Kıbrıs’halkının tamamını davet edebiliriz,bu sayede yavru vatan Kıbrıs’danda bir çok insanla tanışmış arkadaş olmuş oluruz.

Kıbrıs Sohbet Chat Arkadaşlık Siteleri

Türkiye sohbet chat sitelerimiz dünyanın her yerine mobil sohbet ve web hizmetleri sunan seviyeli sohbet arkadaşlık sitesidir,sitemiz radyo sohbet sitesi ve eğlence sitesi olarak canlı radyo yayınları ile ziyaretçilerine doyasıya müzik keyfi yaşatmakta,eğlence odaları olarak oyun ve yarışma odalarımız yer almakta ve hizmetlerimizin tamamı ücretsiz ve üyeliksiz olarak sunulmakta.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önemli yerleşim yerleri, başkent Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt ve İskele’dir. KKTC, etkisinde bulunduğu Akdeniz ikliminden dolayı fazla yağış almaz. Genellikle sıcak ve kuraktır.

Kıbrıs’ın sahil kıyıları, aşağı yukarı yüz milyon senedir Chelonia mydas ve Caretta caretta kaplumbağaları tarafından ziyaret edilmektedir. Bu canlılar yumurtlamak için Mayıs ve Ağustos ayları arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kumsallarına gelmektedirler. Adanın kuzeyinde doğal mağaralar da bulunmaktadır. Sarkıt ve dikitleri ile İncirli Mağarası, İnönü’deki Sütünlu Mağara, olmak üzere 85 adet civarındaki doğal mağara bulunmaktadır.

Kısaltılmışı KKTC olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’de en büyük 3. Ada olarak Anadolu yarımadasının ise 65 km güneyinde bulunan Facto bağımsız devletidir. Bu bağımsızlık Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmıyor. Avrupa birliği, birleşmiş Milletler gibi uluslar arası toplumlar tarafından Kıbrıs, Türkiye tarafından işgal edilmiş olarak anılmaktadır.

Resmi dil Türkçedir. Yazı olarak ise 1940 yılından bu yana Latin harfleri kullanılıyor. Kıbrıs şivesinde Türkiye’de kullanılmayan ve farklı anlamlar taşıyan bazı kelimeler bulunmaktadır.

Kıbrıs Sohbet Siteleri

Kıbrıs Sohbet Siteleri

Siteye Giriş İçin Tıkla

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir