Muhabbet Ederken Utanma Duygusunu Nasıl Yenebiliriz

32 0 admin
Chat Odaları Genel Sohbet Odaları 22 Aralık 2020, Salı

Bu soru aslında düşünülürse ortaya çıkan sonuç, sanırım Muhabbetin nasıl yapıldığını toplum olarak, yanlış yapılmakta olduğu kanaatindeyim. Muhabbet yapacağınız kişi yada kişiler ile iletişim kurmak, onların fikir ve düşüncelerini dinlemek hatta fikir sahibi olmak mümkün olup muhabbetin özünü anlamakla birlikte kendinizi bu yönde geliştirebilirsiniz..

 

Utangaç Olmak

 

Sohbet ederken bazen utanma duygusu devreye girmektedir. Önemli olan zayıflıklarınızı ve muhabbet ederken içine düştüğünüz yeterszililik ve kaygılarınızdan arının. Her konuda rahatça konuşabileceğinizi unutmayın. Burada fikir ve düşünceler de; çatışmalar olacaktır. Fakat kendinize güvenerek bunun üstesinden de geleceğinize inanın.

Muhabbet dozunda olmalıdır. İnsanlar görüş ve fikirlerini samimice ortaya koymalı, fikirlere saygı duymalıdır. Bazen insan zihninde otomatik olarak kaydılara yer vermektedir.

–Acaba insanlar çok sıkıcı olduğumu düşünebilir mi?

–Kendimi aptal yerine düşürecekmiyim?

–Ya fikirlerim için insanlar bana güler mi?

–Kendimi ifade güçlüğü çekip, sıkılıp utanacakmıyım?

 

Bu kaygılara bir çok örnek verilebilir. Bu kısır döngü devam ettikçe, insan sohbet ve muhabbet ortamından kendini soyutlamak ve kaçmasına sebep olacaktır.

 

Utangaçlık Aşmak İçin Hangi Yollar İzlemelidirler?

 

Öncelikle kendinize özgüven problemini nasıl aşacağınız konusunda değerlendirip bu konuyu en azami sınıra çekmelisiniz. İnsanlarla iletişimde bulunmak, onlarla nasıl konuşacağını bilmek zor gibi gelsede sohbet ortamında herşeyi akışına bırakın. Sohbet edeceğiniz insanlarla fikir alışverişinde bulunun. Böyle bir platfom içindeyken endişe etmeden, bulunduğunuz bu durum karşısında kabuğunuzu kırıp bir adım atın.

“Kimse izniniz olmadan sizi değersiz hissettiremez.” sözünden yola çıkarsak, Unutmayın ki; işe yaramaz değersiz gibi utangaç olmak üzücü bir durum ile karşı kaşıya gelmenize sebep olacaktır. Sizi kaygılandıran ve gerginleştiren durumlardan arının. Bu anlatılan zor gibi gelsede, inanın bu tavsiyeleri uygularsanız chatteyiz.net sohbet odalarında utangaçlığınızı bir nebze yendiğinizi göreceksinizdir.

 

Sonuç Olarak; ortada bulunan utangaçlık fobisinden kurtulmanın en temel unsuru kendimize güvenmekten geçmektedir. Chatteyiz.NET ailesi olarak bu güzel ortamda bulacağınız yeni dostluklarla birlikte, ”Güvenin kaynağı eylemdir ” sözünü unutmamanız ve mutluluğun temelide sizin elinizden geçmekte olduğunu unutmayın. Utangaçlığınızı yenip özgüveninizi bizimle inşa ederek bir eylemde bulunabilirsiniz. Sizlere güvenilir kadromuz ile birlikte yardımcı olacak arkadaşlarımız bulunmakta olup, hertürlü desteği de sunmaktayız.

Daha Mutlu daha güvenilir bir sohbet platfomuna adım atmanız dileğiyle, Sohbetiniz Bol Mutluluğunuz daim olsun..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir