Sanal Aşklar

22 0 admin
Chat Odaları Genel Sohbet Odaları 26 Aralık 2020, Cumartesi

 

Teknoloji çağında yaşayan insanlar olarak, sosyal medya kullananlar ve ”Sanal” mı ”Yalan” mı diye tabir ettiğimiz sohbet sitelerinde ki; Sanal aşk yaşayanları duymuyor değiliz.Bazen sohbet ve chat sitelerinde yaşanılan sanal aşk, kimi zaman üzücü sonuçlar doğurabiliyor.

Coğrafi sınırların olmadığı sohbet, chat ortamlarında insanların birbirleri ile tanışıp kaynaşmanın ardından gelen sanal birlikteliklerin getirdiği sanal aşk, bazı kesimlere göre fiziksel bir birliktelik olmadığı için aldatma ( ihanet ) gibi görünmemektedir.

 

Peki, Sanal Aşk yaşanması ne kadar doğru.?

Psikologlara göre, Sanal aşk yaşanların utanma duygularını rahatlattıkları ve birbirlerinin yüzünü görmekdikleri için, karşısındaki kişi ile sanal aşk yaşarken duydukları ve kurdukları hayallerin ucu bucağı yoktur.Nedeni başlangıç ve bitiş arasında yaşamaktadırlar.

Herkes aşık olmak sonsuz aşkı tatmak ister. Sanal mutluluk, sanal aşklar ve yaşanılan ikili ilişkiler insanı bazen gerçeklikten koparabiliyor. Yılların vermiş olduğu ve zaman aşımına uğrayan ilişkilerden doğan, geçmişe dayalı mutsuzlukların bir nebze unuttulduğu sohbet siteleri, sohbet odaları, chat kanallarında yaşanılan sanal aşklarda buna rastlamak mümkün.

Cinsiyet ayrımı edilmeksizin tanışıp arkadaşlık ile başlayıp sonrasında sanal aşk yaşayanların tek ortak noktası; her iki tarafında aslında mutsuz bir takım olaylardan sonra yeniden mutlu olmak adına, o anlık herşeyi unutmak için yaptıkları bir eylem. Kişi her ihtiyacını karşılamak ve inanılmaz değer verdiği duyguyu tatmak adına, güçlenen hislerinin ardından gelecek beklentileri algısı ortaya çıkar.İstenilen tek şey duyguların pekişmesi ve bu anlamda da özlem duydukları ihtiyaçlarının karşılığını almaktır.

 

Elbette ki; yaşadığımız sıkıntılar sebebinden kaynaklanan bir takım olaylardan yanlızlık içine girip, sosyal hayatımızdan bizleri kopararak, sanal ortamlarda buluşturdu.İnsan hiç dokunamadığı, bilmediği, yüzünü dahi görmeden hisler besleyip o kişiye aşık olduğunu düşünürsek, aslında ne acı bir durumla karşı karşıya geldiğimizin farkına varmamak mümkün değil. Belkide toplum olarakta bizler kendimiz olmayı beceremeyip hayaller peşine düştük.

 

Sonuç olarak; Normal yaşamımızda ikili ilişkilerimizi sürdürmek zorken, sevdiğiniz insana güvenmek ve ona sonsuz bağlı kalmak zorken, sanal aşkların yaşanmasında da bunu beklemek acı verici sonuçlar doğurabilir.Her şeyi dozunda bırakmak ve Sosyal hayatınızı kaybetmemek adına, sadece sanal dünyanın tadını çıkartın.

 

Her zaman dediğim gibi ”Dozuyla TeLvesi ve TadıyLa” yapılan her bir eylem sizleri mutlu edecektir!..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir