Sohbet Yaparken Kendinizi Geliştirin

30 0 admin
Chat Odaları Genel Sohbet Odaları 19 Aralık 2020, Cumartesi

 

İçinde bulunduğumuz toplumda sohbet etme becerisinin önemi büyüktür. Bizler insan olarak diğer insanları tanımaya ve tanınmaya ihtiyaç duyarız. Konuşmak, iletişim kurmak ve daha doğrusu dinlemek doğamızda var olduğu aşikar. Her bireyin kendine özgü bir evrensel özelliği vardır. Sohbet beceriside her insanda farklıdır.

Chat yapmak insanı popüleştirmez fakat insan iletişiminde yardımcı bir figürdür. Sohbet odalarında geliştirebileceğiniz sohbet etme becerisini karşınızdaki insanlarla empati kurun ve ”Evet’ ‘yada ”Hayır” diyaloğundan kaçının. Bu tarz bir sohbet ,sohbet odalarında sohbetin gelişimi engeller.Karşınızda ki insanı anlayabilmek ve kendinizi anlatabilmek beceriyi geliştirir.

Karşınızda ki insanlarla empati kurun, dinlemek kadar kendinizi de anlatabilmek adına yapmanız gereken tek şey, ilitişimde uygun soru/cevaplar bulmak ve karşınızda ki insanı anmaktan geçmekte.

 

İstediğiniz dostlukları bulmak ve yaşayabilmek umuduyla. Sohbetiniz Kahve Telvesi Tadın da olsun.Saygılar ve sevgilerle..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir