Trabzon Sohbet Odaları

221 0 admin
Chat Odaları Genel Sohbet Odaları 16 Aralık 2020, Çarşamba

Tarihte Orta Asya ve Batı arasında önemli bir köprü görevini kurmuş, Evliya Çelebi’nin anılarında yer alan, Fatih Sultan Mehmet’in Fethi sonucu ( 1204-1461 ) arasında hüküm süren Komnenos Persnsliği’nin son bulunan topraklar olan Trabzon Şehri, Tarihi ve Kültürel değerlerin yanı sıra Müzeler, camiler, hanlar, hamamlar, kentin etrafını çevreleyen muazzam surlar ve muhteşem mimari yapı dokusuyla büyülü bu şehrin ince narin bir gelin gibi işlendiğini görmek mümkündür.

Hoyrat esen rüzgarın getirdiği, hırçın bir ruha sahip insanların yaşamaya doyamadığı Trabzon şehri bir çok şaiir ve yazarın mısralarına konu olmuştur.

*

Deniz kokulu kentimi düşünüyorum orhan veli’nin istanbuluna inat

Varsın yağsın yağmur cisil cisil üstüne

Ellerin cebinde ya, yürüyorsun ya o şehrin sokaklarında, yağmurdan sanane

Yürüyüp gitmeli limana, oradan da mendireğe, taa ucuna kadar

Ve çökmeli bir taşın üstüne

Ama karayel patlamış, fırtına varmış, dalgalar adam Boyuna geliyorlarmış, ıslanıyormuşsun

Vakit de akşamlardan bir akşammış sanane

*

Şairin dediği gibi; ”Deniz kokulu Kentim Trabzon”

*

Muhteşem Karadeniz İnsanı

*

Doğallığın yanı sıra son derece eğlenceli, espri yetenekleriyle cana yakın komik insanların , misafirperver ve mütevazi yaklaşımlarının akabinde gelen inatcı ve hatrı sayılır oranda da asabi bir kişiliğe sahip olmaları en büyük özelliklere sahip bu insanları tanımak ve kadim dostluklara yelken açmak mümkündür. Karadeniz insanı zeki, yaratıcı ve natürel bir muzipliğe sahiptir.

*

O muhteşem görsellik ile yeşile bürünmüş doğasına ve tabiatına sahip çıkan insanları yeşilin ve mavinin ruhuna sahip Kuzeyin evlatları diye nitelendirebiliriz. Vatansever kişilikleriyle de ülkesini canı pahasına korumak için çekinceleri asla yoktur. Karadeniz insanı asla pes etmez. Kendilerine has pratik zekaya sahip bu insanlar, her zorluluğun üstesinden gelir ve olayları kendi yöntemleriyle çözerler.

*

Karadeniz İnsan’ının en büyük özelliği ise suyu , havası, doğası gereği hırçın dalgalar arasında hoyratça esen rüzgara karşı bile dik duruşlarıyla mücadele verirler.

 

Trabzon Sohbet Odaları

*

Doğal olmak ve bu doğallıkta, kendilerine özgü bir fıtrata sahip insanarın harmanlandığı ve seçkin insanların bir araya gelmesiyle oluşan bir platformu siz kullanıcılara sunmaktayız.

*

Başlığımızdan da anlaşıldığı gibi Trabzon sohbet odaları, Karadeniz insanının naif yaklaşımını, bir okadar da ayrı bir micaza sahip insaların ruhlarıyla kültüren esaslı bir duruşa sahip insanların varlığı arasında kendinizi biraz asi, biraz hoyrat, birazda espritüel yaklaşımlarıyla doğallık katan ve bu doğallıklarıyla vazgeçilmez Karadeniz’in incisi Trabzon insanını bu platformda bulmak ve onlarla tanışmak mümkün.

*

Güçlü karakterlere sahip bu insanların, neşeli ve olağanüstü dostluklarının pekiştiği bir ortamda bulunmanız, siz değerli kullanıcılarımızın kuzeyin evlatları ile kendine özgü sıcak kanlı, natürel bir sohbet ile tanışıp dostluğunuzu uzun yıllarca sürdürebileceğiniz, kıpır kıpır kahve tadinda bir sohbet ortamında vaktin nasıl geçtiğini bile anlamadan bir nebze günün yorgunluğunu unutturabilecek bu insanları sohbet ortamında bulunmanız için, siz değerli kullanıcılarımızın memnun edeceğine inandığımız Trabzon Sohbet Odaları‘ da sizleride görmek ve bu ortamında hoş vakit geçireceğinize inanmaktayız.

*

Chatteyiz.Net ailesi olarak, sohbet odalarımız da siz değerli kullanıcılarımızın hiç bir ücret ödemeden Saygı, hoşgörü içinde sohbet uslubuna uygun, sağlam Dj kadrosu ile müzik dinleyip, Eğlence ve Oyun kanallarında oyun oynama imkanı bulabilir, sağlam yönetim kadrosu eşliğinde güvenilir bir şekilde sohbetinizi yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir